Kurumsal çözümlerinize çok yakınsınız.Reklam ve Medya Sektörüne baktığınızda en çok kullanılan tekniklerden birisi de “Mesh Baskı” tekniğidir. Genel anlam ifadesi ile “Vinil Baskı” ve “One Way Vision Baskı” yöntemlerine benzese de farklı ve önemli bir kaç konudan kaynaklı bu baskı tekniklerinden ayrılır.

Dökme ve lamine olarak iki farklı uygulaması mevcuttur. Üzerinde delikler bulunan brandaya baskı yapılması prosedürüyle gerçekleştirilir. Dijital baskılarda çok iyi sonuçlar verdiği için sık sık kullanılmaktadır. Brandanın üzerinde delikler bulunması, rüzgara karşı daha güçlü ve sağlam durmasına imkân verir. Açık alanlarda, geniş ebatlarla reklam afişi yaptırmak istenildiğinde rüzgar etkeni göz önünde bulundurularak, asılacak olan afişin tabiri caizse bir yelken görevi görmesi ve tutturulduğu bina veya yapıya zarar vermesini önlemek adına brandanın yüzeyi eşit Aralıklar ve eşit büyüklüklerde deliklerle açılmıştır.

Bu sayede rüzgarı içinden daha basit geçirecek ve bahsetmiş olduğumuz yelken etkisini en aza indirecektir. Baskının yapılması istenilen görsel, yazı veya logonun brandaya uygulanırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Öncelikle reklam amaçlı kullanıldığı için hiç bir harf, logo veya ayrıntı içerik delikli bölgeye denk gelmemelidir. Bunun olması halinde pankartta yazan metnin tam anlamı ile okunması sorunli olacaktır. Brandanın üzerine aktarılacak olan objenin fotoğrafları çekilirken özen gösterilmelidir. Uygulamada problem yaşatacak tarzda çekimler yapılmamalıdır. Çok büyük boyutlarda yapılan programlarda, baskı prosedürü parçalara ayrılıp sonrasında uygulamanın yapılacağı alanda birleştirilmeleri gerektiği için, baskı prosedürü oldukça hassaslik ve dikkat gerektirmektedir. En ufak bir hata bile resmin tümünde çok büyük sorunler yaratabilmektedir.

 

Mesh Baskı Nerelerde Kullanılmaktadır?

Genellikle dış cephe kaplamalarında kullanılmaktadır. Binaların dış cephesini komple kapatacak biçimde yapılan programlar mesh baskı ürünüdür. Rüzgarı geçirir olması vasıtası ile binaya zarar verme olasılığını ortadan kaldırmıştır. Ayrıca inşaat yapılan binalarda koruyucu amaçlı olarak binanın bütün cepheleri bu malzeme ile kapatılmaktadır. Böylelikle çevreye istemeden de olsa verilebilecek fiziki bir zararın önüne geçilmektedir. Ayrıca geniş camları olan mekanlarda da camların üzerine bu uygulama vasıtası ile reklamlar yapıştırılmaktadır.

 

Mesh Baskının Avantajları Nelerdir?

Mesh baskının delikli yapısı en büyük üstünlüklerindan biridir. Rüzgarın yoğun olduğu bölgelerde geniş boyutlu reklam afişlerinin uygulanmasını sağlamıştır. Camekan alanlarda kullanmak mümkün olmasının yanısıra, en belirgin özelliği dışarıdan bakıldığında içerinin görünmesine izin vermediği gibi içeriden dış dünyanın seyredilmesine herhangi bir engel teşkil etmemektedir. Ebat olarak oldukça geniş yüzeylere dahi uygulanma imkânı tanıması diğer bir önemli üstünlükı olarak sayılabilir. Brandanın üstüne yapılan baskının kalitesi, müşteri odaklı olarak kullanmak mümkünliğini arttırmakta ve reklam verenleri memnun etmektedir.

Maliyet açısından da oldukça makul olması, düşük bütçeli reklam sahipleri açısından oldukça önemli bir nedendur. Dayanıklı bir yapısı olduğu için uzun yıllar reklam yapma imkânı sunmaktadır. Bir çok yüzeyde kullanıma makul bir yapısı vardır. Bu sayede gündelik yaşamda birçok alanda mesh baskı yöntemi kullanılarak üretilmiş reklam afişleri ile karşılaşmak mümkün olabilir.

 

Mesh Baskı Reklam ve Medya Alanında Sıkça Kullanılan Malzemelerden Birisidir!

Dökme ve lamine olarak iki ana grupta olan bu malzeme dijital baskıda iyi sonuçlar vermektedir. Oldukça fazla çeşitte ölçüleri bulunması ve eşit Aralıklı delikleri vasıtası ile çok rüzgarlı havalarda açık alanlara asılarak reklamlarınızı rahatlıkla yapabilirsiniz. Bir çok yerde görmüşsünüzdür. İnşaat ve tadilat alanlarında çevre tedbiri şeklinde de kullanılır. Özelliği vasıtası ile hem koruma hem de dijital baskı yapılarak reklamda yapılabilmektedir. Her ebatta malzeme bulunması ve büyük ebatlarda baskı yapılabilmesi son derece iyi bir üstünlükdür.

Büroteks Dijital Baskı Merkezi olarak siz değerli müşterilerimize istediğiniz alanlarda kullanmak üzere ve üzerinde istediğiniz biçimde reklamlarınızın bulunduğu dijital olarak en iyi kalitede basılmış ürünlerin sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca son zamanlarda yaygınlaşan cam kaplı mekanlarda dışarıdan içerinin görünmesini engeller ve bunun yanı sıra reklam amaçlı olarak yine kullanmak mümkün. www.buroteks.com olarak sizlere “Mesh Baskı” konusu ile ilgili de yardımcı olmaktayız.